21. 04. 2018- svátek má Alexandra

Region Znojemsko

znojemsko

Když se vysloví Znojemsko, většina lidí si vybaví víno. To je zde skutečně skvělé a jedinečné. Turisté si zase připomenou neopakovatelnou přírodu Národního parku Podyjí a mnoho cyklostezek, které protkaly celou oblast Znojemska. Milovníkům historie se vybaví významné památky, mezi nimiž nechybí řada i technických. Všechny tyto atributy se dají propojit a promyšlenou kombinací může vzniknou velmi zajímavý program.

Právě díky vínu se na Znojemsko mnoho návštěvníků vrací. Zatímco příroda či historické památky se příliš nemění, víno je každý rok vzhledem ke klimatickým podmínkám trochu jiné. Znojemská vinařská podoblast je ideální pro pěstování bílých vín. Zvláště aromatické odrůdy získávají střídáním vyšších denních a výrazně nižších nočních teplot neopakovatelná aroma. Díky zvyšujícím se teplotám jsou skvělá i červená vína. První apelační systém VOC Znojmo - vína originální certifikace - se zrodil na Znojemsku. Sdružení VOC Znojmo zahrnuje v současnosti18 vinařství. Pro vína VOC Znojmo byly vybrány charakteristické odrůdy - Veltlínské zelené, Ryzlink rýnský a Sauvignon. Než víno obdrží pásku VOC Znojmo, musí projít zatříděním. Dvě třetiny hodnotitelů musí schválit, že dané víno je odrůdově charakteristické a odpovídá terroir Znojemska. Vzhledem k přísnému hodnocení jsou vína VOC Znojmo zárukou té nejvyšší kvality. Novinkou je královská řada VOC Znojmo pro Ryzlink rýnský, který musí projít dvojím zatříděním, mezi kterými zraje na lahvi. Jedná se o novou, ještě vyšší kvalitativní úroveň.

Vinařské obce pořádají dny otevřených sklepů, kdy se veřejnosti otevírají soukromé sklepy a pouze v tyto dny mohou milovníci vín ochutnat produkty malých místních vinařů, které nejsou uváděny na trh.

Pro turisty je Znojemsko zaslíbeným krajem - ať už pěší, cyklo, vodní nebo na koních. Lidským působením nenarušené území Národního parku Podyjí láká každého milovníka přírody, který zde najde nejen nedotčenou přírodu, ale i vzácné živočichy a rostliny.

Milovníci historie také nepřijdou zkrátka - skutečnými klenoty jsou bítovský gotický hrad, zámek ve Vranově nad Dyjí a mnohé další - ani zájemci o technickou historii.

Co nevynechat na Znojemsku

Historické památky:Gotický hrad Bítov, barokní zámek ve Vranově nad Dyjí, starý zámek v Jevišovicích, zámek v Uherčicích, Nový hrádek u Lukova, zámeček ve Slatině s výtvarnou galerií, zámek v Bohuticích s expozicí křížové cesty.

Technické zajímavosti: Barokní mlýn ve Slupi, nejstarší středoevropská přehrada v Jevišovicích, Muzeum motocyklů v Lesné, Muzeum motorismu ve Znojmě, pěchotní pevnost „Zahrada“ v Šatově.

Přírodní zajímavosti: Národní park Podyjí, Přírodní park Jevišovka, Jaroslavický rybník (3. největší na Moravě).

Vinařské cíle: vinice Šobes, Staré vinice, Rajská vinice a Lampelberg (všechny s ochutnávkou vín), loucký klášter, naučná vinice a Malovaný sklep v Šatově, šatovský sklepní labyrint, prohlídky sklepních uliček a vinných sklepů.

Ostatní: Nákupní centra Freeport a Excalibur City v Hatích, Kristkova podyjská glypotéka.

Fotogalerie

znojemsko
znojemsko
znojemsko
znojemsko
znojemsko
znojemsko
znojemsko
znojemsko
znojemsko
znojemsko
znojemsko
znojemsko
znojemsko
znojemsko
znojemsko
znojemsko
znojemsko
znojemsko
znojemsko
znojemsko
znojemsko
znojemsko
znojemsko
znojemsko
PARTNEŘI

Město Znojmo
Jihomoravský kraj
IT Consulting CZ Znojemský týden
Veškeré materiály (fotografie, mapy, texty) jsou chráněny autorským zákonem
a jejich použití musí být odsouhlaseno provozovatelem webu
© 2018 - Provozovatel: Agentura Bravissimo, Znojmo

SEO webu sledují SEO nástroje.cz
REKLAMA
Jevisovice
REKLAMA
Shop & Fun
Facebook
Facebook
Kam na oběd?